* - поля обов'язкові для заповнення.

   * - поля обов'язкові для заповнення.

   +38 (098) 554-03-03
   +38 (093) 554-03-03
   Киев, ул. Вышгородская, 31

   Бойовики “ДНР” обвинуватили в “найманстві” ще п’ятьох іноземців, трьох із них погрожують стратити

   Бойовики “ДНР” обвинуватили в “найманстві” ще п’ятьох іноземців, трьох із них погрожують стратити
   Так званий суд “ДНР” оголосив “обвинувачення” у нібито найманстві п’ятьом іноземцям: Векославу Пребегу з Хорватії, Джону Гардінгу, Ділану Гіллі та Ендрю Гіллу з Великобританії, Матіасу Густавссону зі Швеції. Про це 15 серпня повідомляє російське пропагандистське інформагентство “РИА Новости”.

   Бойовики “ДНР” погрожують стратити трьох із “підсудних” – Густавссона, Пребега та Гардінга. Їх “обвинувачують” в “участі у військових діях як найманців і навчаннях для насильницького захоплення влади”.

   Гіллу та Гіллі висунуто “обвинувачення” в “участі у військових діях як найманців” і “вербуванні найманців” відповідно. Як пишуть росЗМІ, Гілла “суд ДНР” може “засудити” до семи років позбавлення волі, Гіллі – до восьми років.

   Ніхто з іноземців не погодився із висунутими обвинуваченнями, зазначає “РИА Новости”.

   За інформацією російського інформагентства “Інтерфакс”, наступний етап “суду” над іноземними громадянами розпочнеться у жовтні.

   Гіллу 35 років, він є членом Інтернаціонального легіону оборони України. Він потрапив у полон поблизу Миколаєва. Російське міноборони наприкінці квітня опублікувало відео з Гіллом, на якому видно, що військового поранено.

   Гіллі – 22-річний волонтер, він зник 25 квітня разом з іншим волонтером, 45-річним Полом Юрі (згодом помер у полоні). Волонтери готували евакуацію мирних жителів із району на південь від Запоріжжя.

   55-річний Гардінг потрапив у полон у Маріуполі у травні. Як повідомляє ВВС, він воював на Донбасі з 2018 року як бойовий медик. Пропагандисти РФ знімали з ним відео, у якому той каже, що був у “Азові”. Своїм близьким він казав, що бореться у складі Національної гвардії України.

   Пребег воював на боці ЗСУ в Маріуполі. Взяття його в полон МЗС Хорватії підтвердило 7 травня, зазначає HRT.

   Інформації про Густавссона, який потрапив у полон, у відкритих джерелах немає. МЗС Швеції 5 серпня, за даними “РИА Новости”, підтверджувало його затримання.

   Контекст:

   У червні бойовики “ДНР” засудили до страти трьох іноземців, які воювали на боці України: британців Ейдена Асліна та Шона Піннера, а також марокканця Саадуна Брагіма.

   Поділитися:

   Замовити послугу

   Центр інформаційних розслідувань УкрІнформХолдинг доможе вам у вирішенні питань вашої безпеки та безпеки вашого майна, допоможе відновити справедливість та захистити ваші интереси..

   Замовити