* - поля обов'язкові для заповнення.

   * - поля обов'язкові для заповнення.

   +38 (098) 554-03-03
   +38 (093) 554-03-03
   Киев, ул. Вышгородская, 31

   На майданчику військово-стратегічного об’єкту Київщини зафіксовано незаконну перевалку піску

   На майданчику військово-стратегічного об’єкту Київщини зафіксовано незаконну перевалку піску

   Поки одні боронять Батьківщину, інші – розкрадають національні багатства? На Київщині активізувались крадії копалин, під приціл піщаних ділків потрапили земельні ділянки Трипільської ТЕС. Чому майданчик на території стратегічно важливого об’єкту в Обухівському районі віддали в оренду сумнівній фірмі? І хто, попри заборону ВЦА, вчиняє там незаконні дії? Розслідувала журналістка “СтопКору” Діана Ловська.

   Трипільська теплоелектростанція (ТЕС) в місті Українка Обухівського району – стратегічно важливий об’єкт критичної інфраструктури Київщини, особливо – на тлі повномасштабної військової агресії рф. Та, попри воєнний стан, нещодавно земельні ділянки на узбережжі Дніпра, що перебували в користування підприємства, передали в приватні руки.

   Як стало відомо, державне підприємство ПАТ “Центренерго” у розпал війни без проведення конкурсу передало частину територій Трипільської ТЕС в оренду сумнівному приватному підприємству “Флемос”. Відповідний договір укладено 14 червня 2022 року.

   За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, фірма “Флемос” спеціалізується на торгівлі деревиною та санітарно-технічним обладнанням.

   Земельні ділянки на березі Дніпра, передані в оренду ПП ''Флемос''

   За відкритою інформацією директором ПП “Флемос” на момент підписання угоди про оренду був Віталій Маковецький. Саме він наразі також є керівником ПрАТ “Атек”, ТОВ “Атек-спорт” і благодійного фонду ексголови Обухівської районної ради, депутатки міськради 8-го скликання Лариси Ільєнко, неофіційно відомої як “піщана королева” району.

   Крім того, як повідомив правозахисник Роман Литвин, на майданчику ТЕС, несанкціонованому переданому приватній фірмі, були присутні адвокати, що представилися юристами ПП “Флемос” – у свій час, вони також захищали в суді інтереси Лариси Ільєнко.

   Адвокати, які на місці представились юристами ПП ''Флемос''
   Ці ж адвокати представляли у суді інтереси Лариси Ільєнко

   Яким саме чином ця структура може використовувати вугільний склад, якщо у договорі прописано, що компанія-орендар має застосовувати його за цільовим призначенням?

   Тут може йтись про корупційну схему з організації перевалки піску, адже в селі Українка вже припарковані крани, буксир та баржа“, – припускає журналістка.

   За словами очільниці громадської організації “Інститут розвитку громад” Людмили Федорченко, наразі на території державного підприємства повним ходом триває відвантаження піску. Хоча під час воєнного стану, за рішенням Обухівської військової адміністрації, такі дії на стратегічно важливому об’єкті – заборонені.

   На майданчику зафіксовано кран і баржу для перевалки піску

   Ба більше, громада району обурена ймовірною корупційною схемою. Адже пришвартована поблизу ТЕС техніка для перевалки піску створює загрозу корекції ворожого вогню по стратегічному об’єкту.

   Зауважимо, наразі ситуація на ринку піску – складна: легальні видобувачі не витримують цінової конкуренції з “чорними” копачами. Врегулювати цінову політику на ринку покликана докорінна реформа системи надрокористування в Україні. Зокрема, вже у найближчій перспективі можливе прийняття законопроєкту №4187, який ще торік ВР ухвалила у першому читанні. Та поки у законодавців не дійшли руки до повноцінного реформування піщаного ринку, сумнівні ділки у розпал війни продовжують розкрадати народні багатства.

   Чи вдасться зацікавленим особам продовжувати провертати сумнівні схеми? “СтопКор” продовжить ретельно стежити за перебігом подій на Обухівщині.

   Нагадаємо, 14 червня Трипільська ТЕС передала в оренду частину вугільного складу та причалу приватному підприємству “Флемос”. Загальна площа територій складає 2,7 га.

   Поділитися:

   Замовити послугу

   Центр інформаційних розслідувань УкрІнформХолдинг доможе вам у вирішенні питань вашої безпеки та безпеки вашого майна, допоможе відновити справедливість та захистити ваші интереси..

   Замовити