* - поля обов'язкові для заповнення.

   * - поля обов'язкові для заповнення.

   +38 (098) 554-03-03
   +38 (093) 554-03-03
   Киев, ул. Вышгородская, 31

   Причетна “Євросолідарність”? В Україні викрили мільйонну ботоферму, яка розхитувала ситуацію в країні

   Причетна “Євросолідарність”? В Україні викрили мільйонну ботоферму, яка розхитувала ситуацію в країні

   Служба безпеки ліквідувала потужну ботоферму, яка працювала на дискредитацію вищого військово-політичного керівництва України та розхитування суспільно-політичної ситуації.

   Про це повідомили в пресслужбі відомства.

   В СБУ зазначили, що ботоферма була організована на замовлення однієї з українських політсил, а координував всі робочі питання її діяльності чинний народний депутат, що входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави. Тож цілком ймовірно, мова йде про “Європейську солідарність” екс-президента Порошенка.

   Так, серед останніх “операцій” зловмисників було поширення контенту про нібито конфлікт між керівництвом ОП і Головнокомандувачем ЗСУ, а також проведення кампанії з дискредитації першої леді.

   “Пропагандистські “потужності” цієї ботоферми використовували і представники російських спецслужб. Зокрема, через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації з фронтів та проводили інші інформаційні диверсії”, – зазначили в СБУ.

   Керував мільйонною фермою ботів громадянин рф, який проживав у Києві і позиціонував себе як “політичний експерт”.

   “Російський “політтехнолог” створив спеціальне програмне забезпечення. За його допомогою учасники групи управляли в автоматичному режимі необмеженою кількістю анонімних акаунтів в найбільш популярних соцмережах. Для маскування протиправної діяльності зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах – Києві, Харкові та Вінниці”, – повідомили у відомстві.

   Крім того, “політексперт” неодноразово оприлюднював деструктивну пропаганду від свого імені, особисто виступаючи на медіа-ресурсах, підконтрольних його “кураторам”.

   Для “розгону” деструктивного контенту “ферма” мала більше 1 млн. власних ботів, а також численні групи в соцмережах з аудиторією майже 400 тис. користувачів.

   У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферми.

   Як повідомлялося раніше, Президент України звільнив з посад 5 регіональних обласних начальників СБУ, частину з них переведено у іншу область.

   Поділитися:

   Замовити послугу

   Центр інформаційних розслідувань УкрІнформХолдинг доможе вам у вирішенні питань вашої безпеки та безпеки вашого майна, допоможе відновити справедливість та захистити ваші интереси..

   Замовити