* - поля обов'язкові для заповнення.

   * - поля обов'язкові для заповнення.

   +38 (098) 554-03-03
   +38 (093) 554-03-03
   Киев, ул. Вышгородская, 31

   У центральних областях України викрили мережу проросійських пропагандистів — СБУ

   У центральних областях України викрили мережу проросійських пропагандистів — СБУ
   Служба безпеки України заявила про викриття мережі інтернет-агентів, які поширювали російську пропаганду у Дніпропетровській та Полтавській областях і виправдовували вторгнення рф.

   Про це повідомила пресслужба СБУ.

   Так, на Дніпропетровщині протягом останніх днів викрили трьох «прибічників кремлівських наративів». Один із них — підприємець з Дніпра, який, за даними слідства, вів активну пропаганду і публічно агітував громадян підтримувати окупацію українських територій.

   Другий затриманий, підприємець з Кривого Рогу, регулярно виїжджав на заробітки до росії, що, за словами слідчих, суттєво вплинуло на його політичні погляди та вподобання. У соцмережах він активно просував контент, який дискредитує українську владу і ЗСУ, а також виправдовував дії ворога і закликав підтримувати армію рф.

   Третій підозрюваний — працівник одного з місцевих підприємств Кривого Рогу, який теж дотримувався проросійських поглядів, але тривалий час відкрито не висловлював їх. А після 24 лютого почав майже щодня публікувати антиукраїнський контент, де називав окупантів «визволителями» та дискредитував українських військових.

   Водночас на Полтавщині СБУ повідомила про підозру 4-м людям, які відкрито поширювали маніпулятивну інформацію про ситуацію в Україні. Так, викладачка полтавського навчального закладу під час занять просувала російські наративи про нібито катування українськими військовими полонених окупантів, а також вважала правомірною окупацію українських територій.

   Інший підозрюваний — громадянин рф, який приїхав до своєї матері в Україну. Він підтримував війська окупантів та агітував за введення на території України «рублевої зони». Антиукраїнську діяльність ще двох мешканців Полтавщини співробітники СБУ блокували в інтернеті.

   Слідчі задокументували, що пропагандистські матеріали зловмисники розміщували на персональних і фейкових сторінках, а також у багатотисячних спільнотах у російських соцмережах.

   Правоохоронці провели низку обшуків за місцями проживання підозрюваних, під час яких вилучили комп’ютерну техніку й мобільні телефони, які підтверджують протиправні дії зловмисників. В СБУ кажуть, що зібрали достатньо доказів для притягнення пропагандистів до відповідальності.

   Співробітники СБУ викрили підозрюваних у поширенні російської пропаганди, 23 серпня 2022 року

   Співробітники СБУ викрили підозрюваних у поширенні російської пропаганди, 23 серпня 2022 року
   Фото: СБУ
   Поділитися:

   Замовити послугу

   Центр інформаційних розслідувань УкрІнформХолдинг доможе вам у вирішенні питань вашої безпеки та безпеки вашого майна, допоможе відновити справедливість та захистити ваші интереси..

   Замовити