* - поля обов'язкові для заповнення.

   * - поля обов'язкові для заповнення.

   +38 (098) 554-03-03
   +38 (093) 554-03-03
   Киев, ул. Вышгородская, 31

   У СБУ розповіли, на кого робили ставку у Кремлі в разі окупації України

   У СБУ розповіли, на кого робили ставку у Кремлі в разі окупації України
   Проти України ще до війни, яка почалася після вторгнення Росії 24 лютого, працювало понад 7 тис. співробітників спецслужб РФ.

   Про це в інтерв’ю “Главкому”, опублікованому 29 червня, розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

   За його словами, “цей напрямок постійно посилювався, аби дестабілізувати ситуацію”.

   У Дехтяренка запитали, чи СБУ може назвати прізвища людей, на яких Кремль робив ставки в разі окупації України.

   “У Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ була під рукою ціла низка осіб, із яких вони хотіли зробити “місцеву владу” на окупованих територіях. І формуванням таких адміністрацій мали займатися якраз оперативні групи ФСБ. Уже із середини лютого цього року вони поїхали у прикордонні області РФ та Білорусі, а частина перебувала в тимчасово окупованому Криму”, – відповів речник спецслужби України.

   Щодо персоналій, продовжив Дехтяренко, то йдеться про колишніх членів Партії регіонів, які давно втекли з України, і про політиків із забороненої судом 20 червня партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ).

   “Вони дуже хотіли повернутися до влади, спираючись при цьому на підтримку російських військ… Безперечно, що такі люди, як колишній міністр оборони [Павло] Лебедєв, ексглава СБУ [Олександр] Якименко, ексміністр МВС [Віталій] Захарченко, ексзаступник секретаря РНБО [Володимир] Сівкович, колишній голова Адміністрації Президента [Андрій] Клюєв, за нашими даними, відігравали і продовжують відігравати важливу роль у взаємодії з російською агентурою та подальшому плануванні захоплення влади”, – зазначив Дехтяренко.

   Він додав, що ці люди “мали доступ до найбільших таємниць” і можуть підтримувати контакти зі своїми колишніми підлеглими в Україні.

   “Наприклад, Сівкович і Клюєв створили в Москві так званий політичний офіс, діяльність якого координується п’ятою службою ФСБ. Особисто Сівковичу відведена важлива роль у цій схемі, бо він має широке коло контактів серед українського політикуму, – розповів речник СБУ. – Сівкович і Клюєв через свої зв’язки підбирають громадян України, яких ФСБ може залучити до підривної діяльності. Вони сформували список лояльних до Росії осіб, яких планувалося використати в окупаційних органах влади”.

   Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
   Контекст:

   План РФ після нападу на Україну був “досить простим і зухвалим”, передусім – знищення президента Володимира Зеленського, розповів у інтерв’ю, опублікованому 14 квітня, секретар РНБО Олексій Данілов. “У них це стояло питанням номер один, і було кілька спроб щодо цього”, – зазначав він.

   За словами Данілова, якби цей план спрацював, окупанти планували створити в Україні маріонетковий уряд і призначити когось замість Зеленського. Очолити владу мали “люди у великих погонах”, але не росіяни, припустив секретар РНБО. “І на посаду прем’єр-міністра, і на посаду керівника держави”, – додав Данілов.

   Поділитися:

   Замовити послугу

   Центр інформаційних розслідувань УкрІнформХолдинг доможе вам у вирішенні питань вашої безпеки та безпеки вашого майна, допоможе відновити справедливість та захистити ваші интереси..

   Замовити